top of page

Історія нашого ліцею

Почалося це все в далекому 1912 році.    Це рік заснування єврейської школи, де навчалися також діти з українських і польських родин.

Згодом у приміщенні розташувалась військова частина. Історія ж саме школи №2 починається з 30х років.

В той час школа знаходилась у приміщенні сьогоднішньої міської друкарні і мала назву ім. Яна Собеського. Це була державна школа з польською мовою навчання, при тому окремі дисципліни викладались українською мовою.

У 1939   році, після приєднання Західної України до радянського Союзу школа стала українською.

Директором школи в той час працював Покотило Іван, виходець зі Східної України.

Чорною хмарою, страшною бідою, впала на країну Велика Вітчизняна війна. Та навіть у цей жорстокий час школа продовжувала свою роботу.

Очолював колектив наш земляк, математик за фахом, Гнатківський Михайло. На той час в школі працювало 20-25 вчителів, навчалося, близько 250 учнів.

1960 рік. В Стрию з’являється новозбудована школа №10. Практично весь колектив вчителів і учнів переходять  туди. Водночас з вчителів і учнів різних шкіл формується новий колектив школи №2. Посаду директора обіймає Мелень Петро Іванович, вчитель німецької мови. Заступником директора стає Богуславська Любов Миколаївна. Дружній вчительський колектив, а саме:

  • Любімова Маргарита Олександрівна (математика)

  • Заяць Ірина Миронівна (математика)

  • Костів Ірина Йосипівна (українська мова)

  • Золотухіна Октябріна Олександрівна (рос.мова і літер)

  • Стецкович Марія Семенівна (хімія)

  • Прудка Мотря Іванівна (історія)

  • Леонова Валентина Йосипівна (географія)

  • Масник Анна Никифорівна (біологія)

  • Петренко Ірина Іванівна (початкові класи)

  • Громницька Галина Іванівна (початкові класи)

  • Петрівська Катерина Георгіївна (початкові класи)

  • Даниленко Марія Семенівна (початкові класи)

став основою школи нинішньої, школи І-ІІІ ступенів №2 м Стрия.

Стрімко злітають роки, і ніщо не може спинити їх лет. Але на згадку про себе люди залишають свої достойні діла. Проминули  60-ті роки, налетіли неспокійні 70-ті. Іде активне будівництво: з’являється новий корпус, збудовано спортзал, стрілецький тир. 

За кермом шкільного корабля – Богуславська Любов Миколаївна, вчитель російської мови і літератури, а з 1974 року – Сенишин Роман Андрійович, історик за фахом, педагог за покликанням, людина, яка історію вивчала не по книжках, а на власному важкому досвіді. 

А  шкільне життя не стояло на місці. З 1976 року введено поглиблене вивчене фізики, в 1997 році вступив в дію кабінет інформатики і учні вивчають предмет «Основи інформатики», починаючи з 2 класу. Учні нашої школи вивчають 2 іноземні мови: з першого класу – англійську, а з 5-го – ще й німецьку.

Серед випускників школи – академіки, науковці, міністри, політики, народні артисти і заслужені діячі культури і мистецтва, переможці міжнародних спортивних змагань, призери Олімпіади, лікарі, вчителі. І всіх їх об’єднує одне – вони випускники нашої школи!

Add your own content here. Click to edit.

bottom of page